Save The Date Nedir?

Save the date düğün/nikah tarihinizi sevdikleriniz ile önceden paylaşmak üzere oluşturulan bildirimdir. Bu bildirim son dönemde fotoğraf ile birleştirilerek yaratıcılığı yüksek ve farklı bir davetiye haline dönüşmüş durumdadır ve kavram olarak düğününüz öncesinde yapılacak bir fotoğraf çekimi ve bu çekim sonrasında elde edilecek fotoğraflardan bir davetiye hazırlanması sürecini kapsamaktadır. Dünyada özellikle Avrupa da yapılan düğünlerin neredeyse vazgeçilmez bir parçası olan ‘’Save The Date’’ konsepti düğünü olacak çiftlerin düğün tarihini bir birinden güzel ve eğlenceli fotoğraflar ile sosyal medyadan yada e-posta ile ilan etmesinin şu sıralar en popüler yollarından birisi.

Türkiye’de şu sıralar oldukça popüler olan ‘’Save The Date’’ konsepti, düğün fotoğrafçıları tarafından yeni, yeni uygulanmaya başladı.

‘’Save The Date’’ fotoğraf konsepti için çekim öncesinde bir araya gelerek veya bir araya gelmenin mümkün olmadığı durumlarda internet üzerinden iletişim kurarak, çekim için oluşturacağımız konsepti, giyeceğiniz kıyafetleri, isteğinize bağlı kullanılacak aksesuarlarınızı belirlemeyi kaliteli zaman ve etkili bir fotoğraf çekimi için mutlaka öneriyorum.

‘’Save The Date’’ fotoğraf çekimi konseptini birlikte belirlerken; sizin dünyanızdan uzaklaşmamayı, düğün konseptinize uygun, doğal, estetik fotoğraflar üretmeyi tavsiye ediyorum. Fotoğraf çekiminin ardından fotoğraflarınızın özenle hazırlanması, sizlerin düğün tarihinizi de yakınlarınıza önceden ilan edeceğinizi göz önünde bulundurarak, düğünden bir kaç ay önce yapılmasını öneririm.

‘’Save The Date’’ konsepti, düğün çekimi öncesinde yapılacağı için, fotoğrafçı ile çift arasında iletişimi güçlendirecek, düğün fotoğraflarının çekimi öncesinde de kısmen prova çekimi gibi olacağı için, düğün fotoğrafları çekiminde daha keyifli, daha eğlenceli, fotoğrafların çekimine ve daha kaliteli zaman geçirmeye imkan sağlayacaktır.

SAVE THE DATE VİDEO ÖRNEKLERİ İÇİN TIKLAYIN
SAVE THE DATE FOTOĞRAF ÖRNEKLERİ İÇİN TIKLAYIN